Udział w zawodach sportowych w Czwórboju Lekkoatletycznym o Puchar Starosty Powiatu Opolskiego


Dnia 13.06.2022 nasza reprezentacja szkoły oraz młodzieży ukraińskiej wzięła udział w zawodach sportowych w Czwórboju Lekkoatletycznym o Puchar Starosty Powiatu Opolskiego. Zawody odbyły się z okazji uroczystego otwarcia boiska lekkoatletycznego przy Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie. Nasza reprezentacja szkoły oraz reprezentacja młodzieży ukraińskiej rywalizowała z ZS z Tułowic, Ozimka, a także Niemodlina.  Drużyna z Prószkowa zdobyła I miejsce a nasza reprezentacja z Ukrainy została wyróżniona medalami za zaangażowanie i piękną sportową postawę. Najlepszy wynik w biegu na 60 metrów  wśród dziewcząt zdobyła Wiktora Kodlewicz a wśród chłopców Bartosz Madeła. Wielkie brawa dla naszych lekkoatletów.

Wicemistrzostwo Polski naszej uczennicy w zawodach wędkarskich


Nasza uczennica z klasy 1 bezpieczeństwa narodowego reprezentowała naszą szkołę w zawodach wędkarskich. Julia zdobyła 1 miejsce w klasyfikacji SRS w kategorii Licealiada i została Wiceimstrzem Polski w II Szkolnych Mistrzostwach Polski! 🐟🥇🥈 Julka, jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy! 👏👍🥰

Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej


Nasi strażacy nie dość, że są pełni pasji, której oddają całe serducho, to na dodatek wyróżniają się ogromną wiedza i powalają na łopatki przeciwników! Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, a w nim nasi medaliści:
1️⃣ Miejsce – Kinga Rieger
3️⃣ Miejsce – Piotr Czech
Idziemy jak burza, bo nie da się inaczej kiedy robimy w życiu to, co kochamy i co daje powera do działania!
PROFIL STRAŻACKI – nasza DUMA!

 

Zwycięstwo Pomologii w V Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego


W V Turnieju Klas Mundurowych reprezenci Pomologii zdobyli kolejno:
1️⃣ MIEJSCE – profil STRAŻACKI 👩‍🚒
🔸 Marcus Podkowa
🔸 Piotr Czech
🔸 Wiktoria Kwiatkowska
🔸 Iwona Warzecha
2️⃣ MIEJSCE – profil POLICYJNY👮
🔹 Marcin Wiktorski
🔹 Daria Fedarets
🔹 Łukasz Grzybowski
🔹 Paulina Konieczna
Miejsce 4️⃣ – profil BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO
▪️Yana Biletska
▪️Serhii Shchehliuk
▪️Julia Gołda
▪️Jakub Dudziak
Gratulujemy!!

 

WYGRANA W KONKURSIE TRADYCYJNY SAD


Z radością informujemy, że zespół złożony z uczniów naszej szkoły o nazwie „Ubodzy Pomolodzy” otrzymał grant z projektu „Tradycyjny Sad|”. „TRADYCYJNY SAD” to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.

Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych na ogólnodostępnym terenie.

Zgodnie z założeniami tegorocznej edycji otrzymane fundusze przeznaczyliśmy na założenie sadu wiśniowego . Posadziliśmy po dwa drzewka następujących odmian: „ŁUTÓWKA”, „GRONIASTA Z UJFEHERTOI” i „SZKLANKA”. Liczymy, że dzięki wzbogaceniu się o nowe sadownicze doświadczenia nasz zespół nawiąże do chlubnych tradycji naszej szkoły.

3 miejsce w półfinale wojewódzkim dziewcząt w halowej piłce nożnej dziewcząt


Dnia 10.03 .2022 w Turawie odbył się półfinał wojewódzki w halowej Polce dziewcząt -Licealiada 2022. Nasza reprezentacja dziewcząt w składzie:

Pamela DrożdżJulia HertmanowiczKarolina KranciochWiktoria KwiatkowskaNatalia KurzajKasia NiemiecLiliana PellaWiktoria TokarczykJessica TrenczekJulia Wawrzyniak

zdobyły  3 miejsceDziewczyny z Pomologii pokonały  drużynę z Kędzierzyna Kozla  3:2, zremisowaly  0:0 ze szkoła z  Kluczborka i przegrały mecz 0:1 ze szkoła z Głubczyc.Za hart walki i przyzwoity wynik dziękujemy  Zapraszamy do fotorelacji.