Klasa policyjna


Klasa policyjna realizuje zajęcia z Komendą Miejską Policji w Opolu

Chcesz swoją zawodową przyszłość połączyć z zawodem policjanta? Nic prostszego! Przyjdź do Pomologii! Czeka na Ciebie liceum ogólnokształcące z klasą policyjną. Zdobędziesz tam wiedzę z przedmiotów specjalistycznych takich jak: taktyki i techniki interwencji oraz bezpieczeństwo i porządek publiczny. Lekcje odbywają się w dedykowanej do tego celu sali policyjnej. Brzmi dobrze, nie 🙂 ?

Zajęcia prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Mundurowi z pasją opowiadają o codziennej służbie, dzieląc się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Zajęcia z funkcjonariuszami pozwolą Ci poznać służbę pionu prewencji, tajniki prowadzenia śledztw, zabezpieczania śladów. W trakcie nauki w klasie o profilu policyjnym poznasz elementy ceremoniału i musztry. Założysz mundur policyjny i na dodatek zdobędziesz dodatkowe umiejętności z zakresu strzelania, zabezpieczenia miejsca zdarzenia, kontroli drogowej. W klasie policyjnej odbędziesz systematyczne treningi z samoobrony czy pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na Pomologii nie będziesz się nudzić. Czekają na Ciebie specjalistyczne obozy i zawodowe wycieczki, zajęcia z psami policyjnymi oraz wizyty w jednostkach Policji.

Jeżeli podejmiesz decyzję, aby zostać zawodowym policjantem, przygotujemy Cię do naboru pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów; mamy profesjonalny tor do ćwiczeń.

Pamiętaj: dzięki ukończeniu naszej szkoły otrzymujesz 2 dodatkowe punkty w czasie naboru do Policji. To świetny start w Twoją nową policyjną drogę zawodową!

Martwisz się dojazdem? Nie ma problemu – szkoła posiada całodobowy internat (z szybkim internetem), w którym będziesz mógł spokojnie mieszkać, smacznie zjeść, uczyć się i nawiązywać trwałe przyjaźnie.

Przyjdź do nas – zachwyci Cię – park, kilka boisk, siłownia, bogata infrastruktura szkolna, przyjaźni nauczyciele i wychowawcy w internacie, pedagog, psycholog,  cała szkolna brać. Nie zastanawiaj się – czekamy na Ciebie!