Klasa bezpieczeństwa narodowego


Klasa bezpieczeństwa narodowego realizuje zajęcia pod patronatem Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, w porozumieniu z:

  • Komendą Państwowej Straży Granicznej w Opolu,
  • Komendą Straży Miejskiej w Opolu,
  • Komendą Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Opolu,
  • Opolskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego,
  • Izbą Administracji Skarbowej w Opolu,
  • Okręgową Służbą Więzienną,
  • Sądem Okręgowym w Opolu,
  • 10 Brygadą Logistyczną w Opolu.

Służby mundurowe to Twoje drugie imię? Lubisz pomagać innym? Chciałbyś zrobić coś dobrego dla kraju? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś TAK, to śmiało przychodź do naszej klasy o profilu bezpieczeństwo narodowe, w której będziesz się uczył przedmiotów specjalistycznych takich jak: bezpieczeństwo narodowe czy survival pod okiem zawodowych żołnierzy. Brzmi zachęcająco, przyznaj…? 🙂

W telegraficznym skrócie: w naszej klasie poznasz działanie różnych służb mundurowych funkcjonujących w naszym kraju, np. straż graniczna, straż ochrony kolei, służba celna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Psyt… teraz sprzedam Ci sekret, pamiętaj jednak – zachowaj go dla siebie: służby te od jakiegoś czasu wciąż szukają pracowników, są wolne etaty, a praca w służbach mundurowych to naprawdę atrakcyjne zajęcie, również pod względem finansowym.

Teraz już wiesz, co zrobić: na Pomologii założysz mundur wojskowy i na dodatek zdobędziesz dodatkowe umiejętności z zakresu strzelania, musztry, sztuki przetrwania, elementów sztuk walki.

Na Pomologii na pewno nie będziesz się nudzić: czekają cię co roku specjalistyczne obozy i zawodowe wycieczki. Jeśli będziesz chciał związać swoją zawodową przyszłość ze służbami mundurowymi przygotujemy Cię profesjonalnie do testów rekrutacyjnych.

Martwisz się dojazdem? Nie ma problemu – szkoła posiada całodobowy internat (z szybkim internetem), w którym będziesz mógł spokojnie mieszkać, smacznie zjeść, uczyć się i nawiązywać trwałe przyjaźnie.

Przyjdź do nas – zachwyci Cię – park, kilka boisk, siłownia, bogata infrastruktura szkolna, przyjaźni nauczyciele i wychowawcy w internacie, pedagog, psycholog,  cała szkolna brać. Nie zastanawiaj się – czekamy na Ciebie!