Klasa strażacka


Klasa strażacka realizuje zajęcia z Komendą Miejską Straży Pożarnej w Opou

Od dziecka marzysz o tym, aby zostać strażakiem? Przyjdź do Pomologii! Czeka na Ciebie liceum ogólnokształcące z klasą strażacką, w której będziesz uczył się przedmiotów specjalizacyjnych takich jak: edukacja pożarnicza i sztafeta pożarnicza prowadzonych przez specjalistów – z Komendy Miejskiej PSP w Opolu.

Założysz mundur strażacki i zdobędziesz dodatkowe, cenne w zawodzie umiejętności z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej, ukończysz kurs podstawowy strażaka ratownika OSP, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP).

Liźniesz również nieco strażackiego szlifu na  praktykach zawodowych w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych PSP w Opolu. To dopiero prestiż! 🙂

U nas nie będziesz się nudził; co roku jeździmy na specjalistyczne obozy, zawodowe wycieczki, organizujemy wyjazdy na ćwiczenia z PSP, zawody oraz pokazy strażackie.

Po ukończeniu klasy o profilu strażackim będziesz doskonale przygotowany, aby złożyć dokumenty do Państwowej Straży Pożarnej, zyskując dodatkowe punkty. Jeśli chciałbyś kształcić się dalej w szkole pożarniczej, przygotujemy Twoją sprawność tak, abyś bez problemu mógł dostać się do wymarzonej uczelni.

Martwisz się dojazdem? Nie ma problemu – szkoła posiada całodobowy internat (z szybkim internetem), w którym będziesz mógł spokojnie mieszkać, smacznie zjeść, uczyć się i nawiązywać trwałe przyjaźnie.

Przyjdź do nas – zachwyci Cię – park, kilka boisk, siłownia, bogata infrastruktura szkolna, przyjaźni nauczyciele i wychowawcy w internacie, pedagog, psycholog, cała szkolna brać. Nie zastanawiaj się – czekamy na Ciebie!