Zakończenie roku szkolnego


22 czerwca o godz. 9.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie. Tym razem za część artystyczną odpowiedzialna była klasa II gimnazjum. Wraz z wychowawcą klasy oraz wychowawczynią z internatu przygotowała ona filmowy skrót wiadomości z roku szkolnego 2017/2018. Apel prowadzili Jakub Nikolajczyk i Szymon Sikorski z klasy II gimnazjum.

Ważną częścią programu artystycznego były także występy instrumentalno-wokalne uczniów z Ukrainy. Nazarii Shchehliuk, Yuliana Chmil oraz Khrystyna Koblovska z klasy I LO a i I LO b po mistrzowsku wykonali utwór muzyczny na gitarę, saksofon i keyboard, następnie grupa uczniów z Ukrainy zaśpiewała piosenkę w języku ukraińskim. Na zakończenie wysłuchaliśmy utworu „Cisza i wiatr” w przepięknym wykonaniu Natalii Piaseckiej z klasy II LO a. Nad jakością nagłośnienia cały czas czuwał Kajetan Parzonka, uczeń klasy I LO a.

Oczywiście najważniejszym punktem było wręczanie nagród za świadectwa z czerwonym paskiem, za osiągnięcia sportowe, konkursy policyjne oraz pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Szczególnym momentem był ten, w którym żegnaliśmy się z klasą III gimnazjum i nauczycielami, którzy na stałe opuszczają naszą szkolną społeczność.

Wszystkim gratulujemy sukcesów w mijającym roku i życzymy udanych oraz bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu! 🙂

Film i zdjęcia z apelu: Natalia Szabat (klasa I LO a)