Wycieczka klasy strażackiej do Lotniskowej Straży Pożarnej we Wrocławiu


16 lutego uczniowie klasy strażackiej wybrali się na wycieczkę, by poszerzyć swoje zawodowe horyzonty. Tym razem celem wyprawy było lotnisko we Wrocławiu, a konkretnie działająca tam Lotniskowa Straż Pożarna.

Zanim wjechaliśmy na teren lotniska, ku naszemu zaskoczeniu, poddani zostaliśmy takiej samej odprawie jak przed lotem samolotem. Następnie wysłuchaliśmy historii lotnictwa oraz początków działania Straży Pożarnej na lotniskach.

Uczniowie zastanawiali się nad tym, czy praca strażaka na lotnisku różni się od tej wykonywanej w  typowych jednostkach, które znają.

Na miejscu okazało się, że sprzęt i wyposażenie są zupełnie inne – nowoczesne, ogromne samochody, które wyspecjalizowane są do rozcinania i gaszenia samolotów. Jednak sama praca strażaka jest taka jak wszędzie, to przede wszystkim bezinteresowne niesienie pomocy oraz ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.

Ciekawym akcentem wycieczki było zwiedzanie zakamarków dostępnych tylko dla personelu lotniska, niedostępnych dla zwykłych pasażerów. Nasi uczniowie zobaczyli także codzienną pracę ludzi obsługujących port lotniczy, co wzbudziło ogromne zainteresowanie, tym bardziej, że dla niektórych była to pierwsza wizyta na międzynarodowym lotnisku.