Wirtualna Pielgrzymka Maturzystów


Lockdown czy nie lockdown – maturę napisać trzeba. I dobrze też zadbać o duchowe wsparcie. Do tej pory tradycją było, że młodzież z naszej diecezji pielgrzymowała na Jasną Górę. Jednak w obecnych okolicznościach nie jest to możliwe. Dlatego też w tym roku będzie ona wyglądała inaczej. Nowa będzie forma jak i miejsce. Pielgrzymować będziemy wirtualnie, a celem będzie nie kto inny jak św. Józef. Więc… nadal to ktoś ze Świętej Rodziny będzie czuwał nad pisaniem naszych matur.

Trzy etapy pielgrzymki:

– Pierwszy etap to transmisja z sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Tam wysłuchamy konferencji i zawierzymy się św. Józefowi. Większość młodzieży będzie online, ale na miejscu będą też przedstawiciele maturzystów oraz bp Andrzej Czaja.
– Drugim etapem będzie transmisja Mszy Świętej pod przewodnictwem bpa Andrzeja. Podczas pierwszej transmisji uczniowie zostaną zaproszeni do uczestnictwa w transmisji Mszy, którą w ich intencji odprawi bp Andrzej w klasztorze sióstr zawierzenia w Gródczankach. Siostry zaś opowiedzą o tym, czym jest zawierzenie. Pierwszy jak i drugi etap odbędą się 15 kwietnia.
– Trzeci etap, który zaplanowany jest na 16 kwietnia, jest zupełnie wyjątkowy. Zaproponujemy Wam osobistą, indywidualną pielgrzymkę. Szczegóły podczas transmisji 15 kwietnia.

Informacje, zapisy i szczegóły:

http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/aktualnosci/833-diecezjalna-pielgrzymka-maturzystow-do-sw-jozefa