Warsztaty na Politechnice Opolskiej


Dnia 30.03.17r. czternastoosobowa grupa z klasy III LO sportowej udała się na zajęcia zorganizowane przez Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii na Politechnice Opolskiej.
Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach masażu pt. „Dotyk leczy”, na których każdy uczestnik poznał techniki masażu klasycznego, mógł spróbować swoich sił w roli masażysty oraz zrelaksować się podczas masażu pleców. Kolejnym punktem programu były zajęcia z „Fizjoterapii w sporcie”, na których nasi sportowcy pod okiem fizjoterapeuty z klubu Gwardia Opole mogli wykonać taping stawu skokowego- stabilizację kostki. Prowadzący pokazał jak krok po kroku wykonać aplikację taśmami do kinesiotapingu na różnych częściach ciała.
Po zajęciach zostaliśmy oprowadzeni po wydziale, w tym m.in. gabinecie odnowy biologicznej, gdzie znajdowały się wanny do hydromasaży, sali ćwiczeniowej dla studentów fizjoterapii i hali sportową.
Uwieńczeniem wyjazdu było zwiedzanie muzeum lamp rentgenowskich z całego świata.
Z dni otwartych uczelni wróciliśmy z pozytywnymi wrażeniami, głowami pełnymi planów i pomysłów na bliską przyszłość oraz motywacją do intensywnej pracy umysłowej.
Organizatorem wyjazdu była pani Aurelia Klick, która razem z panią Patrycją Koza i panią Aliną Tarabasz sprawowała opiekę nad wychowankami.