Uczniowie WOSM Prószków na meczu Bundesligi


W dniu 22.04.2017 (sobota) uczniowie WOSM Prószków z roczników 2003 i 2002 wraz z trenerami Adamem Berbelickim i Aleksandrem Kalbronem, udali się do Berlina na mecz Bundesligi pomiędzy Hetha Berlin a VFL Wolfsburg. Wyjazd na obserwację tego spotkania był planowany przez trenerów WOSM Prószków z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Uczniowie WOSM mieli okazję przyjrzeć się z bliska dwóm zespołom ligi niemieckiej i ocenić poziom poszczególnych drużyn oraz wyszkolenie indywidualne poszczególnych zawodników. Dla uczestników wyjazdu do Berlina każdy aspekt piłkarski był istotny, od rozgrzewki obu drużyn, po przez rozgrzewkę bramkarzy oraz ustawienie systemowe obu zespołów podczas gry. Sam mecz był widowiskiem bardzo ciekawym i nie mógł zawieść. Mimo tego że wygrał zespół z Berlina, to lepsze wrażenie pozostawili po sobie przyjezdni z Wolfsburga. Wyróżniającą postacią w tym spotkaniu w obu zespołach był bez wątpienia reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski. Mimo że jego postać była zamieszana w utratę bramki, cały mecz rozegrał na najwyższym poziomie i pokazał że bez wątpienia zasługuje na miejsce w kadrze trenera Adama Nawałki.

Uczestnicy wyjazdu zaobserwowali mnóstwo szczegółów w tym spotkaniu, każdy na swój sposób dostrzegał elementy które według jego opinii są istotne lub o których prędzej nie wiedział. Cały wyjazd można uznać za bardzo udany i stwierdzić że cele sportowe które miały za zadanie obserwację gry zostały zrealizowane w stu procentach.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu i zapewnieniu bezpieczeństwa odnośnie autokaru należą się Panu Henrykowi Olsokowi. Podziękowanie za opiekę nad uczniami WOSM Prószków należą się także opiekunom: Panom Wojciechowi Kaszubowi, Pawłowi Gruszczyńskiemu, Damianowi Piczowi i Jackowi Kwiatkowskiemu.