Szlachetna Paczka


szlachetna-paczka121 listopada 2016 roku w naszej szkole i internacie ruszyła VII edycja akcji Szlachetna Paczka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły do niesienia pomocy i przyłączenia się do Szlachetnej Paczki.

Dary można składać od 22 listopada (wtorek) do 9 grudnia (piątek) w internacie w pokojach nr 135 i 50.

Serdecznie Zapraszamy!

koordynator akcji: Mirosław Praszel

koordynatorzy wspomagający: Monika Bulak, Krzysztof Dynak, Aurelia Klick, Anna Koch, Izabela Lipin, Sławomir Muszyński

szlachetna-paczka

W 2016 roku pomagamy 19 letniemu Pawłowi, chłopcu z Domu Dziecka, który potrzebuje Naszej pomocy, aby godnie rozpocząć swoje życie po usamodzielnieniu. Ten młody człowiek, który nie ma rodziców ani bliskiej rodziny naprawdę potrzebuje niewiele, aby być szczęśliwym.

Część 1. PRZEDSTAWIENIE RODZINY:

Paweł (19 l.) kilka miesięcy temu zakończył pobyt w domu dziecka i teraz stara się usamodzielnić. Nie może liczyć na rodziców ani na najbliższą rodzinę. Jest zdany sam na siebie i pomoc dobrych ludzi.

Część 2. HISTORIA RODZINY:

Obecnie zajmuje pokój w mieszkaniu chronionym, gdzie łazienka i kuchnia jest wspólna z innymi lokatorami przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Na co dzień pracuje i dorabia sobie do tego, by móc wyremontować i wyposażyć swój kąt, na który cierpliwie czeka. Jego wypłata jest niewielka, a po odjęciu kosztów utrzymania na życie zostaje jedynie 350 zł.

Część 3. PIĘKNO RODZINY:

Mimo wszystko Paweł się nie poddaje. Oprócz pracy uczęszcza do liceum ogólnokształcącego, aby powiększyć swoją wiedzę i kwalifikacje. Dodatkowo szuka bezpłatnych kursów zawodowych, a w przyszłości marzy o założeniu prawdziwej i kochającej się rodziny.

Część 4. NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY RODZINY

Wśród największych potrzeb Paweł wymienia żywność, spodnie oraz lodówkę, która będzie jego pierwszym sprzętem w obecnym pokoju, a także w nowym mieszkaniu, na które cały czas liczy.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny i dane mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny:

I Żywność trwała:

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach.

II Środki czystości i artykuły higieniczne

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów.

III Odzież

Odzież

Lp Imię Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 Paweł przejściowe spodnie M (168) szczupły  

IV Wyposażenie mieszkania:

Ręczniki, Pościel.

V Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: lodówka – Paweł chce się usamodzielnić wyprowadzając się z mieszkania chronionego do własnego, które musi wyremontować i wyposażyć, bo mieszkanie, które otrzyma jest zupełnie puste .

VI Szczególne upominki:

Słodycze, aby w święta poczuć się jak normalnie żyjący człowiek.

Najważniejsze potrzeby:

żywność aby nie chodzić głodnym
spodnie aby mieć w co się ubrać i porządnie wyglądać
lodówka aby powoli wyposażyć swoje mieszkanie

 

szlachetna-paczka3