Spotkanie profilaktyczne dla rodziców


W ramach realizacji programu „ Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży do 18 roku życia w województwie opolskim w roku 2016/2017” w dniu 31 marca 2017 r. w internacie Zespołu Szkół w Prószkowie miało miejsce spotkanie rodziców klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z funkcjonariuszem policji z Komendy Miejskiej Policji w Opolu asp. sztab. Maciejem Kędrą.

Podczas spotkania przeprowadzona została prelekcja na temat substancji psychoaktywnych, w tym: objawów zażywania dopalaczy i narkotyków, sposoby postępowania w sytuacji zażycia dopalaczy lub narkotyków przez dziecko, szkodliwość i konsekwencje zażywania w/w substancji.

Policjant uczulił również rodziców, aby zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z nieodpowiedzialnego i niekontrolowanego korzystania młodzieży z internetu.
Na zakończenie spotkania rodzice otrzymali przewodnik dla rodziców – „Informacje i wskazówki jak uchronić dziecko przed uzależnieniem”, w którym rodzice znajdą m. in. zasady, które pozwolą chronić dziecko przed uzależnieniem.

Wizyta asp. sztab. Macieja Kędry miała charakter prewencyjny, miała na celu zwrócenie uwagi rodziców na problemy, na jakie mogą być narażone ich dzieci.