Półfinał piłki koszykowej dziewcząt Licealiada 2017 w Brzegu

Drużyna koszykówki dziewcząt Zespołu Szkół w Prószkowie brała udział trzeci rok z rzędu w rozgrywkach półfinałowych o mistrzostwo województwa opolskiego w piłce koszykowej w ramach rozgrywek Licealiada 2017.

W tym roku szkolnym dnia 26.01. 2017 r. impreza rozgrywana była w Brzegu w Hali sportowej II Zespołu Szkół Ogólnokształcących. W zawodach uczestniczyły trzy reprezentacje szkół: II LO Brzeg, ZSO Strzelce Opolskie i Zespołu Szkół w Prószkowie. Turniej wygrały koszykarki z Brzegu i one zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego. Niespodzianką była postawa naszych dziewcząt, które w meczu o drugie miejsce w turnieju pokonały koleżanki ze Strzelec Opolskich. W rywalizacji drużyn z Brzegu i Strzelec lepsze okazały się zawodniczki z Brzegu.

Zespół Szkół w Prószkowie reprezentowany był przez następujące zawodniczki:

Marta Błaszczykiewicz, Kinga Michna, Kamila Batog, Paulina Pyrć, Anna Zaklińska, Natalia Piasecka, Wiktoria Katamadze, Sandra Ślimak.

Drugie miejsce koszykarek Pomologii jest najwyższą pozycją zajmowaną przez uczennice naszej szkoły w zawodach półfinałowych Licealiada w ostatnich latach. Wszystkie dziewczęta zasługują na wyróżnienie za ambitną postawę, a także za niezłe umiejętności techniczno-taktyczne. Wygrały rywalizację o drugą pozycję z zespołem ze Strzelec Opolskich, które regularnie trenują i niektóre z nich biorą udział w rozgrywkach juniorek na szczeblu wojewódzkim. Brawo koszykarki z Pomologii!