Podsumowanie akcji „Nakręć się i pomagaj z uśmiechem” za I półrocze roku szkolnego 2016/2017


Zbieramy nakrętki i nakręcamy pomoc dla Oli chorej na mukowiscydozę!

Celem akcji jest pomoc chorym dzieciom. W roku szkolnym 2016/2017 zakrętki  zbieramy dla chorej na mukowiscydozę Oli z Opola. Zbieranie plastikowych nakrętek to prosty sposób, aby komuś pomóc. Pozytywnym skutkiem ubocznym  zbierania nakrętek jest promocja wychowania ekologicznego, a konkretnie – nauka segregacji. W nienachalny sposób akcja przypomina wszystkim, że butelki, owszem, należy wyrzucać, ale bez nakrętek. Nieprzestrzeganie tej zasady to dla firmy recyklingowej koszmar – nie da się takiej butelki zgnieść, a odkręcenie każdej poszczególnej nakrętki nikomu się po prostu nie opłaca. Zgnieciona butelka zajmuje kilkukrotnie mniej miejsca, znika więc problem z magazynowaniem i kosztami transportu. Poza tym nakrętka wykonana jest z innego materiału niż opakowanie, więc w ramach recyklingu odpadów konieczne jest oddzielenie obu frakcji. Każda plastikowa nakrętka jest cenna! Nie wyrzucaj więc ich z innymi odpadami do śmieci. Zbierając nakrętki pomagasz innym i chronisz środowisko naturalne! Nakrętki przerabiane są w profesjonalnej firmie recyklingowej.

W I półroczu roku szkolnego 2016/2016 w szkole i internacie zebrano ponad 150 kg nakrętek, które w styczniu przekazane zostały dla potrzebującej Oli.

W imieniu Oli oraz całej jej rodziny dziękuje Dyrekcji, wszystkim uczniom, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom Z.S. im. J. Warszewicza w Prószkowie za liczny udział w tej szlachetnej akcji, która trawa nadal.

koordynator i pomysłodawca akcji: Mirosław Praszel