Podsumowanie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu


Nie ma nudy w internacie, uczniowie klas policyjnych zaangażowali się w realizację projektu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu, który składa się z trzech warsztatów, po każdych z nich grupa młodzieży dostaje zadanie domowe do wykonania. Zajęcia prowadzone przez Akademię Nowoczesnego Patriotyzmu są innowacyjnymi symulacjami dzięki, którym uczestnicy poznają rzeczywiste mechanizmy rządzące życiem publicznym. Projekt  kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego pomysłodawcą jest Klub Jagielloński. Głównym założeniem Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu jest kształtowanie młodych i świadomych nowoczesnych patriotów, zarówno w świadomości globalnej jak i lokalnej. Ponadto projekt podkreśla świadomość polskiej historii, wiedzy o społeczeństwie, a co ważne patriotyzm gospodarczy, Promuje to co jest polskie i zachęca do zakupu polskich produktów oraz wspierania polskich firm. Wspomaga rozwój indywidualny oraz grupowy, a także działalność na rzecz środowisk lokalnych – podejmowanie wszelakich inicjatyw oraz organizowanie różnorodnych przedsięwzięć. Na jednym z warsztatów wcieliliśmy się w polityków i rozegraliśmy grę “Parlament 2.0”. Za realizację projektu w internacie była odpowiedzialna Pani Michalina. Poniżej kilka zdjęć z zajęć oraz linki do filmików z zadań, które przygotowaliśmy w ramach realizacji projektu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu.

O Nas na stronie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu:
http://anp.kj.org.pl/szkoly2017/internat-przy-zespole-szkol-im-jozefa-warszewicza-w-proszkowie/

Zadanie 1:

https://www.youtube.com/watch?v=qWwpuBldFNA

Zadanie 2:

https://www.youtube.com/watch?v=K1SPKwZMN1U

Zadanie 3:

https://www.youtube.com/watch?v=vgu1dsAevOE

Pamiętajcie liczy się każde odtworzenie filmiku, dlatego liczymy na Wasze wsparcie, mamy szansę na nagrodę publiczności. :)) Udostępnicie dalej! 🙂

P. S.
W nadchodzącym tygodniu przed Nami Wielki Finał Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu w Krakowie; trzymajcie za Nas kciuki i oczekujcie na relację.