Piłkarska Gala Pomologii 2018


Dnia 28 grudnia 2018r w Gościńcu pod Różą w Chrząszczycach nieopodal Prószkowa odbyła się Piłkarska Gala Pomologii. Spotkali się tam przedstawiciele środowiska piłkarskiego związanego z powstaniem oraz doskonałym funkcjonowaniem Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży, klubu PLUKS Pomologia Prószków oraz klas sportowych w Zespole Szkół w Prószkowie. Na tej wspaniałej uroczystości pojawili się między innymi absolwenci klas sportowych, działacze, piłkarze, sędziowie, kibice, trenerzy, nauczyciele, a także przedstawiciele sponsorów oraz lokalnych samorządów bez, których wiele inicjatyw nie mogło by się udać.

Pomysł ten zrodził się w naszych głowach w związku z okresem świątecznym i chęcią zainicjowania większego spotkania z naszymi absolwentami oraz osobami powiązanymi z piłką w naszym regionie. Pomologia to duża rodzina, chcieliśmy aby wszyscy to poczuli i powrócili wspomnieniami do jakże wspaniałych czasów, które spędzili w naszej szkole. Idea ta w związku z bardzo dużym zainteresowaniem ciągle ewoluowała, aż do momentu, w którym to postanowiliśmy zorganizować Galę! Był to nie tylko zwyczajny bal absolwentów, a przede wszystkim duża uroczystość, na której zostały wręczone podziękowania dla osób, które miały swój wkład w rozwój sportowych struktur Pomologii. Impreza rozpoczęła się od wspaniałych przemów i podsumowań, oraz filmu o założycielu Ośrodka Ś.P. Panu Marku Procyszynie. Wszystkiemu towarzyszyły występy artystyczne oraz masa wspaniałej rozrywki przy utworach zespołu muzycznego. Radość, duma i zabawa ! Tak trzema słowami można określić chwile, które nam towarzyszyły.

Pewien rozdział właśnie zamknęliśmy i podsumowaliśmy tą wyjątkową przygodą. Mamy jednak nadzieję, że to wspaniałe wydarzenie będzie już cykliczne i za jakiś czas również się wszyscy spotkamy. Stanie się to naszą bardzo ważną i jakże miłą tradycją.

Ilość inicjatyw związanych ze sportem w Pomologii jest duża co napawa ogromnym optymizmem i na pewno liczba absolwentów oraz osób związanych ze sportem w tym miejscu będzie coraz większa. Wytrenowaliśmy kilkuset zawodników, większość z nich jest czynnymi zawodnikami na różnym poziomie. Od najniższych klas rozgrywkowych, aż do ekstraklasy. Obecnie prowadzimy nabór do pierwszej klasy Liceum sportowego dla chłopców oraz dziewcząt z roczników od 2005 do 2003. Nasza baza się rozrasta, mamy coraz więcej kategorii wiekowych w naszym klubie dzięki współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sportu w Prószkowie. Startujemy w wielu konkursach. Między innymi w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Wszystko to sprawia, że jesteśmy na dobrej drodze aby zbudować coś jeszcze większego dla dobra piłki nożnej w naszym regionie!

Doskonała symbioza Zespołu Szkół, Klubu oraz Władz Samorządowych sprawia, że wizja sukcesu i dalszego rozwoju jest bardzo realna!