Pierwszy w Polsce kurs Junior Coach


Miesiąc marzec to czas obfitej pracy dla wyjątkowo ambitnych uczniów Pomologii. Uczestniczą oni w pierwszym w Polsce autorskim projekcie Junior Coach koordynowanym przez Opolski Związek Piłki Nożnej. Zarówno dla nich, jak i dla całej naszej szkoły to ogromne wyzwanie i wyróżnienie. Zawodnicy naszego klubu mają szansę próbować swoich sił i uczyć się fachu trenera asystenta. Droga, którą obrali ułatwi im w przyszłości zdobycie uprawnień trenerskich, a przede wszystkim da im wiedzę i doświadczenie by móc pracować w piłce dziecięcej, młodzieżowej, a być może i pozwoli rozwijać się w profesjonalnym futbolu. Każdy z uczestników nie ponosi kosztów szkolenia, a w zamian otrzymuję sprzęt sportowy oraz ogrom cennych wiadomości i umiejętności z zakresu piłki nożnej.

Koordynatorem projektu na naszych obiektach jest trener UEFA Elite Youth – Tomasz Bardjan, jest to nasz były nauczyciel i trener, którego wkład w rozwój sportowy naszej szkoły i klubu jest nie do opisania. Wsparcia udziela mu Dominik Franek, trener z licencją UEFA A, który jest niezwykle utalentowany i słynie ze swojej kreatywności i pozytywnego nastawienia. Dodatkowo zajęcia wizytowane są przez wiele znakomitości ze świata piłki. Jedną z nich był Marek Wanik – doświadczony trener z landu Dolna Saksonia, który dzięki współpracy PZPN z DFB uczy polskich szkoleniowców oraz uczestniczy w wielu ciekawych projektach.

Praktykę zawodową umożliwiła nam współpraca z OKiSem Prószków, który nie tylko przygotował grupy dziecięce i dostarczył do Zespołu Szkół, ale i okazał się niezwykle gościnny zapraszając nas do siebie i umożliwiając prowadzenie zajęć na najmłodszych adeptach piłki.

Cały kurs oceniamy bardzo pozytywnie i mamy nadzieję, że młodzież w nim uczestnicząca będzie dalej rozwijać się w kierunku trenerskim. Liczymy na to, że nie tylko będziemy dumni z ilości zawodników naszego Ośrodka w rozgrywkach ligowych naszego regionu ale również wkrótce z tego, że po licencje trenerskie w OZPN ustawi się kolejka naszych absolwentów. Pozostało jeszcze tylko kilka godzin teoretyczno-praktycznych, egzamin końcowy i zdobycie pierwszych w Polsce certyfikatów Junior Coach przez naszych uczniów stanie się faktem.

Dziękujemy Opolskiemu Związkowi Piłki Nożnej wraz z inicjatorem całego wydarzenia Panem Rafałem Noconiem i polecamy się na przyszłość !