Obóz szkoleniowy w Turawie


W dniach 28-30.05.2018r. młodzież klas drugich o profilu policyjnym (II LOPa, II LOPb) Zespołu Szkół w Prószkowie przebywała na obozie szkoleniowym w Ośrodku Wczasowym „Jowisz” w Turawie oraz na strzelnicy Stowarzyszenia „Husarz” w Jełowej.

Celem obozu było przeprowadzenie: zajęć teoretycznych i praktycznych z zakresu pierwszej pomocy, zajęć obejmujących podstawowe elementy survivalu – wspinaczka, przejścia wysokościowe, techniki linowe, biegi z przeszkodami, przemieszczanie się w terenie przygodnym, czytanie map i rozpalanie ogniska, zajęcia strzeleckie na strzelnicy Stowarzyszenia „Husarz” w Jełowej.

Po wyczerpującym wysiłku fizycznym młodzież mogła zrelaksować się w krótkiej kąpieli w jeziorze.

Trzeciego dnia obozu młodzież udała się 8 – kilometrowym spacerkiem i krótkim przejazdem linii PKP na strzelnicę Opolskiego Klubu Strzeleckiego „Husarz” w Jełowej. Tam uczestniczyła w zajęciach teoretycznych, w celu zapoznania się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na strzelnicy w zakresie posługiwania się bronią oraz w zajęciach praktycznych. Każdy uczeń wykonał strzały z ćwiczebnej broni długiej i krótkiej.

Fotorelacja poniżej