Nowy kierunek kształcenia na Pomologii – klasa artystyczno-medialna!


Od nowego roku szkolnego ruszamy z innowacyjnym kierunkiem kształcenia – profilem ARTYSTYCZNO – MEDIALNYM 🎭🎬🆒 we współpracy z Teatrem Ekostudio, Ekovision TV, Młodzieżowym Domem Kultury i regionalnymi mediami 👌 Pierwszy list intencyjny z dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu Elżbietą Marciniszyn już podpisany.

Jak mówił pomysłodawca innowacji Sławomir Kuligowski – nauczyciel i wychowawca z Pomologia Prószków, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, autor książek, bloga z aforyzmami – uczniowie, we współpracy z praktykami z MDK, Teatru Ekostudio i mediów będą mogli rozwijać kompetencje medialne i artystyczne, które w obecnych czasach są równie potrzebne i przydatne co biegłość w korzystaniu z wszechobecnych mediów społecznościowych, Jeśli nie bardziej. Młodzi ludzie, oprócz wiedzy z obszaru kultury, sztuki, mogą zyskać umiejętności z zakresu wystąpień publicznych. Oprócz informacji jak działają media, jak tworzyć artykuły, zdobędą w zalewie fake newsów, bardzo ważną i mającą wpływ na nasze życie umiejętność odróżniania prawdy od manipulacji.

Realizowane w ramach innowacji zajęcia mogą się okazać przydatnym drogowskazem w wyborze dalszej drogi kształcenia lub pomogą odkryć. Mogę też być w sposób bardzo praktyczny wykorzystane w codziennym życiu.
Będzie się działo! 🥰‼️