Mistrzostwa Powiatu Opolskiego w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców LICEALIADA 2018

Dnia 11 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół w Tułowicach odbyły się eliminacje powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych – „Licealiada”.
W kategorii dziewcząt wystartowały dwie drużyny, gospodynie z Zespołu Szkół w Tułowicach oraz reprezentacja naszej szkoły. W bardzo zaciętym meczu zwyciężyły dziewczęta z Prószkowa z wynikiem 1:3 w setach.
W pierwszym secie nasze siatkarki przegrały małą różnicą punktów 21:25 po dobrej zagrywce zawodniczki Tułowic. Kolejne sety byłe bardzo pomyślne dla naszych zawodniczek owocujące zwycięstwem turnieju. W drugim secie wygrana powędrowała dla naszego zespołu 25:18. W trzecim secie wynik pokazał siłę naszych siatkarek 25:5 a czwarty set zagwarantował Pomologii zwycięstwo 25:16.
Po raz kolejny z rzędu dziewczęta Zespołu Szkół w Prószkowie zdobyły mistrzostwo powiatu i awansowały do półfinału mistrzostw województwa opolskiego szkół ponadgimnazjalnych.
Skład drużyny siatkówki dziewcząt Zespołu Szkół w Prószkowie, mistrzyń Powiatu opolskiego w roku szkolnym 2017/2018:
Dwornicka Dominika, Jedut Agata, Król Oliwia, Kubacka Aleksandra, Malik Natalia, Piasecka Natalia, Rozkrut Alicja, Szabat Natalia, Ślimak Sandra, Zaklińska Anna.
Trener Justyna Babik

Gratulujemy awansu naszej reprezentacji i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach turnieju.

W turnieju chłopców nasza reprezentacja rozegrała jeden mecz z zespołem gospodarzy. Nasi siatkarze niestety przegrali decydujący mecz z Tułowicami 0:3 tym samym zajmując wicemistrzostwo powiatu Opolskiego w piłce siatkowej chłopców 2017/2018.
Gra naszych siatkarzy była chaotyczna, częste błędy w ataku, niskie piłki podczas wystawy oraz niedokładność podań przyczyniły się do przegranej naszego zespołu. Wynik w setach: