Konkurs na Ciasto Patriotyczne


W dniu 05.11.2018 w Zespole Szkół im. Jana Warszewicza z okazji 100 rocznicy  Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się konkurs na „Ciasto Patriotyczne”.

Celem konkursu było: wpieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku 100 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości w roku 2018. Popularyzowanie i wpieranie talentów uczniów.

W konkursie oceniano głównie wyraz artystyczny oraz oczywiście smak. Skład Komisji przedstawiał się następująco: Pani Dyrektor Bożena Czyczyło- Izbińska,  Pani Kierownik Jolanta Głowala, nauczyciele, wychowawcy internatu, pracownicy szkoły i internatu.

W konkursie brano pod uwagę 12 wypieków pieczołowicie przygotowanych przez uczniów, wszystkie wyglądały pięknie, a smakowały jeszcze lepiej. Wybór był bardzo trudny, ale w końcu jak to w „rodzinie” po długim liczeniu głosów nastąpiło rozstrzygnięcie i przedstawia się ono następująco:

I miejsce- Piotr MIKA

II miejsce – Julia SZCZERBA oraz Mateusz KOTWA

III miejsce – Dominik Wróbel oraz Łukasz KAŹMIERCZYK

Wszystkim uczestnikom bardzo gorąco dziękujemy!!!( nawet tym, którzy zapomnieli donieść ciasto i zostawili w pokoju Stasiu, a także tym co ciasto przywozili dwa razy Łukaszu)za pomysłowość i poświęcony czas oraz serdecznie gratulujemy.

Podziękowania chcemy także złożyć dla  wszystkich nauczycieli, którzy zachęcali młodzież do udziału w konkursie, bardzo bardzo dziękujemy.

Monika Stępak-Poliwka, Anna Koch