Kiermasz ciast dla małej Ani


Uwaga !!! Uwaga malutka Ania Orłowska potrzebuje naszej pomocy. 

7 czerwca 2021 w naszej szkole od godziny 9.00 odbędzie charytatywny kiermasz słodkości, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc dla 11 miesięcznej Ani Orłowskiej chorej na SMA1. Osoby chętne do przywiezienia słodkości mogą złosić się do M. Szymańskiej z klasy 2 LP. 

W akcję pomocy dla małej Ani Orłowskiej włączyła się cała Polska od Warszawy, Olsztyna poprzez Szczecin, Wrocław i Opole. Niech Pomologia Prószków także będzie. Dobro zawsze wraca!!! 

Proszę zapoznajcie się z historią choroby Ani. 

9 września 2020 – ten dzień zaczął się jak wiele innych dni, nic nie zwiastowało naszej rodzinnej tragedii, o której dowiedzieliśmy się kilka godzin później… Lekarz poinformował nas o wyniku badań naszej córki Ani Orłowskiej stwierdzono SMA1 – rdzeniowy zanik mięśni. Ta choroba każdego dnia odbiera jej siły i szansę na przeżycie… Mamy niewiele czasu! Im wcześniej Ania przejdzie terapię genową, tym ma większe szanse. Każdego dnia choroba nieodwracalnie niszczy organizm naszej córeczki… 

24 maja 2021 – Stan zdrowia naszej córeczki pogarsza się, od ponad dwóch tygodni ma jeszcze większe problemy z oddychaniem oraz z pracą serduszka. W nocy ma podwyższone tętno i niższą saturację, co oznacza, że oddychanie kosztuje ją coraz więcej wysiłku w nocy! Musimy być w ciągłym kontakcie z anestezjologiem, który obserwuje stan Ani i ustawia respirator, aby jej pomóc.

U Ani pojawiły się również problemy z kręgosłupem, jesteśmy już po konsultacjach i diagnoza zwaliła nas z nóg – jeśli stan Ani nie zmieni się, w przyszłości czeka ją operacja kręgosłupa i być może bioder! Niestety to efekt SMA, która osłabia mięśnie. Teraz możemy tylko jeszcze ciężej pracować podczas rehabilitacji, ale bez terapii genowej, to wszystko może zostać zaprzepaszczone! Musimy zrobić wszystko, by miała szansę na życie. Potrzebujemy Waszej pomocy – tylko wtedy się uda! 

Więcej informacji znajdziecie na: 

https://www.siepomaga.pl/ania 

https://youtu.be/gdD0N-XA1xA