Kampania edukacyjna “Przyhamuj, życie przed Tobą”


W roku szkolnym 2017/2018 w ramach Kampanii edukacyjnej Przyhamuj, życie przed Tobą zaplanowano 13 spotkań w poszczególnych powiatach województwa. Siódme spotkanie z młodzieżą odbyło się w Zespole Szkół w Ozimku, a więc na terenie powiatu opolskiego. Oprócz młodzieży z miejscowego zespołu gościliśmy przedstawicieli innych szkół powiatowych – Zespołu Szkół w Tułowicach, Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie oraz Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie.

Trzyosobowe reprezentacje poszczególnych placówek oświatowych rywalizowały w konkursie wiedzy z zakresu ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku komunikacyjnym oraz szybkości reakcji na symulatorze. Najlepsi okazali się przedstawiciele Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie w składzie:

  • Katarzyna Jukowska
  • Agnieszka Karbownik
  • Przemysław Krajewski

którzy reprezentować będą powiat opolski na finale kampanii, który planowany jest w Niemodlinie w czerwcu 2018 r.

Część główna spotkania, na którą składały się prelekcje przedstawicieli wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego odbyła się w miejscowym Domu Kultury.

Uczestnicy mogli zapoznać się z informacjami na temat bezpieczeństwa młodego kierowcy w ruchu drogowym oraz poznać wybrane zagadnienia techniki kierowania samochodem. Ze względu na fakt, iż większość zgromadzonych na sali to młodzi kierowcy z niewielkim stażem oraz obecni lub przyszli uczestnicy kursów prawa jazdy poruszana tematyka była dla nich bardzo ciekawa i interesująca.

Kolejną atrakcją po zakończeniu części teoretycznej była możliwość sprawdzenia swojego refleksu na symulatorze czasu reakcji oraz przetestowanie symulatora dachowania.

Za przygotowanie spotkania, w którym z ramienia Opolskiego Kuratora Oświaty uczestniczyła Pani Joanna Wnuk – dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji serdecznie dziękujemy Panu Dariuszowi Bigasowi dyrektorowi Zespołu Szkół w Ozimku.

Źródło: Kuratorium Opole