“JEDENASTKA POMOLOGII” – Lukas Klemenz


”JEDENASTKA POMOLOGII” to nowy cykl wywiadów z osobami związanymi ze sportową cześćią naszej szkoły i klubu. Liczba ta od zawsze kojarzy się z piłką nożną. Tym razem będzie podobnie. Postaramy się przedstawiać krótkie rozmowy, które widnieją na profilu Facebook PLUKS Pomologii Prószków i są niezmiernie ciekawe. Jako pierwszego dajemy wam na tacy jakże znanego i zasłużonego w naszych barwach absolwenta naszej szkoły i klubu, a obecnie zawodnika ekstraklasowej Wisły Kraków:

Lukasa Klemenza 

1. Najlepsza anegdota lub wesołe przeżycie związane z Pomologią Prószków.
– „Byliśmy w 2 klasie gimnazjum. Mieliśmy WF i ta lekcja była poświęcona testom. Kto ile razy się podciągnie na drążku itd. Kiedy była moja kolej, zacząłem działać 1…2…3… i chciałem z całych sił podciągnąć się 4 raz, ale użyłem tyle siły, że puściłem bąka i cała klasa zaczęła się śmiać razem z nauczycielem .”

2. Gdyby nie piłka to co ?
– „Ciężko mi sobie wyobrazić teraz życie bez piłki. Kiedyś usłyszałem, że byłby ze mnie dobry aktor, to może obrałbym ten kierunek.”

3. Moja motywacja przed meczem lub treningiem.
– „Najbardziej motywuje mnie moja rodzina. Wspierają mnie, przychodzą na mecze. Zdarza się, że jeżdżą też na mecze wyjazdowe. To mnie nakręca i motywuje do pracy.”

4. Ulubiony klub piłkarski na świecie oraz w Polsce.
– „Odkąd pamiętam kibicuję Arsenalowi Londyn. Śledzę ich mecze jak tylko jest na to czas. Moim marzeniem jest zobaczyć mecz Arsenalu w Londynie na Emirates.”

5. Najlepszy zawodnik jakiego miałem okazję podziwiać na boisku.
– „Piotr Zieliński. Graliśmy w meczu Szwajcaria vs Polska w reprezentacji do lat 21. Kawał piłkarza.”

6. W barwach Pomologii najlepiej grało/pracowało mi się z … ?
– „W Prószkowie trafiłem na bardzo dobrych trenerów. Każdy z trenerów nauczył nas czegoś innego. Każdy z nich miał inny charakter i innej spojrzenia na futbol.
Nie mam jednego zawodnika, z którym grało mi się dobrze. W tamtym czasie byliśmy w województwie opolskim nie do zatrzymania dlatego myślę, że cała drużyna dobrze ze sobą współpracowała.”

7. Osoba, która miała największy wpływ na mój piłkarski rozwój.
– „W życiu trzeba mieć szczęście, żeby trafić na odpowiednie osoby, które dobrze Tobą pokierują. Ja na takie na pewno natrafiłem, ale nie chciałbym tutaj kogoś wyróżniać.”

8. Talent czy charakter ?
– „Charakter. Myślę, że niektórzy piłkarze na świecie, poprzez swój charakter doszli na szczyt. Sam talent nie wystarczy.”

9. Ofensywa czy defensywa ?
– „Jestem obrońcą, dlatego- defensywa ”

10. Czy ważne jest łączenie nauki w szkole z treningiem piłkarskim ?
– „Bardzo ważne. Nie można zakładać, że będzie się grało w piłkę na najwyższym poziomie. Są różne rzeczy, które mają wpływ na to na jakim poziomie się gra. Czasem kontuzja potrafi przerwać karierę lub ją bardzo wyhamować, dlatego trzeba się uczyć, żeby znaleźć alternatywę na utrzymanie rodziny.”

11. Ustaw wg. hierarchii wartości (technika, taktyka, motoryka, mentalność).
– „Mentalność, motoryka, taktyka, technika.”

 

Zapraszamy do odwiedzin i “lajkowania” naszego klubowego profilu na FB !

https://www.facebook.com/plukspomologiaproszkow