Hiszpania po raz kolejny zapisuje się na długo w sercach uczniów Pomologii


Szkoła i sport to nie tylko wyrzeczenia i ciężka praca, to także wartości poznawcze pomagające stworzyć własne marzenia oraz wyznaczać cele. Wyjazd na obóz piłkarski do Hiszpanii miał dla wielu naszych uczniów być spełnieniem snów. W końcu nie każdy ma szansę zobaczyć na żywo Lionela Messiego i inne wielkie gwiazdy futbolu, trenować na najlepszych obiektach, opalać się na cudownych plażach oraz zwiedzać najpiękniejsze zakątki Europy. Chcieliśmy pokazać i uświadomić naszym wychowankom jak piękne jest codzienne życie i jak wiele można zyskać i doświadczyć ciężko pracując i wykonując swoje obowiązki zarówno edukacyjne jak i piłkarskie.

Na co dzień stacjonowaliśmy w Lloret de Mar. Jest to urokliwe miasteczko turystyczne z wspaniałym dostępem do morza, wyjątkowymi widokami oraz pięknym zameczkiem na klifach. W hotelu mogliśmy uczestniczyć w zabawach na basenie, korzystać z siłowni oraz smakować kuchni z całego świata. Treningi odbywaliśmy na kompleksie 14 boisk trawiastych o dobrym standardzie, na które dowoził nas autokar, który przez cały obóz był do naszej dyspozycji. Rozegraliśmy w sumie 4 bardzo cenne sparingi z lokalnymi drużynami. Byliśmy pod wrażeniem umiejętności i zaawansowania technicznego młodych Hiszpanów.

Bardzo ważne były dla nas również wyjazdy krajoznawcze. Wartości kulturalne mają ogromny wpływ na rozwój młodego człowieka oraz kształtowanie się jego poglądów. Chcieliśmy naszym uczniom pokazać wiele wspaniałych miejsc aby mieli co wspominać i aby stali się bogatsi o piękne przeżycia. Barcelona! A w niej m.in. La Rambla, Wzgórze Montjuic, Stadion Olimpijski, Muzeum F.C. Barcelona, Sagrada Familia to coś czego nie da się zapomnieć. Kolejna wycieczka fakultatywna to Tossa de Mar. Widok zapierający dech w piersiach, złociste plaże oraz wspaniały zamek. Warto również wspomnieć tour po stadionie „Dumy Katalonii” oraz zakupy pamiątek tego klubu w oficjalnej Botidze FCB.

Wisienką na torcie był mecz F.C. Barcelona – Athletic Bilbao, udaliśmy się na niego z wielkim entuzjazmem i ekscytacją. Piłkarze Blaugrany zaliczyli wpadkę i tylko zremisowali 1:1 z Baskami w meczu siódmej kolejki hiszpańskiej LaLiga. Dla nas jednak atmosfera stadionu, możliwość zobaczenia największych światowych gwiazd piłki nożnej były czymś nie do opisania!

Z pewnością wszystkie te doświadczenie, które zebraliśmy podczas trwania obozu  na długo pozostaną w naszej pamięci i sercach. Szkoda, że nie możemy zatrzymać tych cudownych chwil, tu i teraz, żeby żyć w nich na zawsze.

Aby poznać więcej szczegółów zapraszamy do polubienia profilu na facebooku PLUKS Pomologia Prószków, na którym to na bieżące dodawane były zdjęcia i szczegółowe relacje oraz do zapoznania się z materiałami w klubowej telewizji Pomologia TV.