Dzień Edukacji Narodowej


,,Święto Edukacji Narodowej to wspaniała okazja, żeby wyrazić podziękowania  za przekazywaną wiedzę, trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów” – tymi słowami uczniowie klas III LOPa i III LOPb skierowali się do dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników szkoły, rozpoczynając  uroczysty apel . Oprócz podziękowań były wiersze, utwory muzyczne i życzenia. Ponadto Samorząd Uczniowski ogłosił tego dnia wyniki  plebiscytu w siedmiu kategoriach: Nauczyciel z największym poczuciem humoru, Nauczyciel najbardziej zorganizowany, Nauczyciel Najbardziej Uśmiechnięty, Nauczyciel najbardziej Wysportowany, Nauczyciel najbardziej Wyluzowany, Nauczyciel najbardziej Wymagający i Nauczyciel naj … pod każdym względem, czyli Najlepszy Nauczyciel. Wprawdzie nominowani nauczyciele nie otrzymali ,,Złotych Oskarów”,  ale gratulacje, dyplomy i czekolady sprawiły pedagogom  miłą niespodziankę.

Na apelu społeczność szkolna została poinformowana o  sukcesie dwóch zespołów uczniowskich pod opieką Pań Agnieszki Graby i Wioletty Barczak. Zostali oni laureatami konkursu ogłoszonego przez Instytut Pamięci Narodowej  –  „Policjanci w służbie historii”.

Na zakończenie uroczystej akademii dyrektor wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego i uczniami klas III LOPa i III LOPb posadzili  przed szkołą kolejne drzewo –kulistą odmianę dębu błotnego w formie piennej (tradycję tę zapoczątkowaliśmy w ubiegłym roku).