4.10.2016 r. – turniej piłki siatkowej klas policyjnych

2016_10_04-siatkowkaW dniu 4.10.2016 r. odbył się w naszej szkole turniej piłki siatkowej w nowej formule. Grały składy mieszane: co najmniej dwie dziewczyny i co najwyżej czterech chłopaków na boisku. Drużyny rekrutowały się z uczniów dwóch równoległych klas I AB, II AB, III AB. Wyniki turnieju były zaskakujące, ponieważ każda drużyna wygrała po jednym meczu. Wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 2:0. O kolejności miejsc w turnieju decydowały różnice w małych punktach. Takiego zakończenia turnieju siatkarskiego w naszej szkole jeszcze nie było!

W wyniku skrupulatnych obliczeń najlepszym zespołem minimalnie lepszym od pozostałych okazał się team klas pierwszych I AB, drugie miejsce zajęła reprezentacja klas drugich II AB, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna reprezentująca klasy trzecie III AB.

Przebieg turnieju:

W pierwszym meczu zawodów bardzo zacięte widowisko stworzyli uczniowie klas pierwszych I AB i klas trzecich III AB. Po wyrównany boju, szczególnie w inaugurującej partii wygrali uczniowie III AB 2:0 (28:26, 25:22).  W następnym spotkaniu zmierzyły się klasy I AB i II AB. I tu nastąpiła niespodzianka w postaci wygranego meczu przez najmłodszych uczestników imprezy, zawodników klas I AB 2:0. Choć nie brakowało dramatycznych chwil, kiedy to warzyły się losy drugiego seta i wynik całego meczu. Ostatecznie po heroicznej walce ten set wygrała reprezentacja klas I AB 27:25. A że w pierwszym secie również zwyciężyła 25:16, wynik całego meczu brzmiał 2:0. Trzeci, ostatni mecz turnieju miał zadecydować o ostatecznej kolejności w rywalizacji. Wszyscy spodziewali się łatwego zwycięstwa klasy III AB. Ale przeciwnicy z II AB zagrali w tym meczu dużo lepiej niż w pierwszym swym pojedynku. Zwycięski zespół klas II AB wygrał setach 2:0 (25:19, 25:20). Dodać jednak należy, że w drugim secie ostatniego pojedynku kontuzję ręki odniósł Bartek Kochmaniewicz III AB i musiał opuścić boisko.