22 marzec – Światowy Dzień Wody


Woda to podstawowy element naszej codziennej diety, o którym należy szczególnie pamiętać. Pierwszym i zarazem najważniejszym argumentem przemawiającym za spożywaniem wody w dużych ilościach jest fakt, że woda daje nam życie, składamy się w ponad 60% właśnie z wody. Co więcej każda czynność fizjologiczna organizmu wymaga zużycia określonej ilości wody.

Picie wody jest bardzo ważnym elementem codziennej diety. Woda niweluje wszelkie oznaki zmęczenia, senności czy drażliwości, gdyż przy odpowiednio nawodnionym organizmie, zazwyczaj wszelkie nieprawidłowości zostają unormowane.

Mózg w 75% składa się z wody, aby mógł właściwie funkcjonować musi mu być dostarczana ta podstawowa, niesamowita substancja! To właśnie ona powoduje, że komórki dobrze funkcjonują.

Odwodnienie organizmu, może spowodować spadek koncentracji, gdyż mózg zaczyna oszczędzać swoje zasoby. Konsekwencją odwodnienia jest ograniczona sprawność poznawcza: utrudnia to zapamiętywanie, łączenia faktów, wyciąganie wniosków. Warto pamiętać o łyku wody co godzinę

Zacznij pić wodę przed sen…sprawdź czy pomaga Ci lepiej spać.