20.10.2016 r. – emocje pod szkolną siatką

20161020_030W dniu 20 października 2016 r. odbyły się mistrzostwa klas sportowych w piłce siatkowej chłopców. Emocji było bez liku. Zwroty sytuacji, zmiany prowadzenia, żółte i czerwone kartki, wreszcie wyłoniono zwycięzcę. Ale po kolei.

W turnieju udział wzięły drużyny licealnych klas sportowych naszej szkoły. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się drużyny klas I i II. Mecz wygrała klasa II LOS prezentując chwilami wyrafinowane zagrania widziane na ligowych parkietach. Drugi mecz, już bardziej zacięty, szczególnie w drugim secie wygrał zespół maturzystów klasy III LOS w rywalizacji z reprezentantami pierwszoklasistów. Nadszedł wreszcie czas na rozegranie decydującego o tytule mistrzowskim meczu klas II LOS i III LOS. Na to spotkanie, po napisanym sprawdzianie z informatyki przybiegł rozemocjonowany Filip Żurawski. Rozpoczął się mecz. Pierwszy set bardzo zacięty i wyrównany, szczególnie w niezwykle nerwowej końcówce. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale więcej zimnej krwi wykazali maturzyści wygrywając pierwszego seta 27:25. Drugi set to wyraźna mobilizacja siatkarzy II LOS. Od początku kontrolowali przebieg tej partii, prowadząc wyraźnie i tak też wygrali 25:10. O zwycięstwie w całym spotkaniu i turnieju miał zadecydować tie break. Rozpoczął się on od prowadzenia klasy III LOS 3:1. Zapowiadało to duże emocje. Jednak większe obycie na parkietach siatkarskich, duża precyzja rozgrywanych akcji sprawiły, że tytuł mistrzowski na ten rok szkolny zdobyła drużyna klasy II LOS. Prezentowała ona w całym turnieju bardzo wyrównany poziom. Świetnym rozegraniem popisywał się Jakub Leśniak, bardzo dobre momenty w ataku mieli Maciek Krawiec, Przemek Gul i Patryk Gaździak. Klasa III LOS zajęła drugie miejsce. Fragmentami meczu grali nieźle w obronie i w ataku, gdzie wyróżniającym się zawodnikiem był Filip Żurawski. Pierwszy set pojedynku tych drużyn stał na dobrym poziomie i dostarczył niezwykłych emocji. Teraz zostanie wyłoniona kadra szkoły w siatkówce, która przygotowywać się będzie do rozgrywek LICEALIADA 2017.