13.09.2016 Pomologia Cup


W dniu 13 września 2016r w Zespole Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie rozegrano turniej piłki nożnej chłopców pod nazwą POMOLOGIA CUP. Do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn składających się z zawodników w różnym wieku, które prezentowały bardzo wyrównany, a za razem wysoki poziom sportowy. Podczas zawodów chłopcy rywalizowali na dwóch boiskach jednocześnie, w jednej grupie, grając każdy z każdym.
Gościem specjalnym turnieju była reprezentacja z rejonu Dolińskiego Ukrainy. Drużyna z Wygody przyjechała na Opolszczyznę w ramach współpracy szkół partnerskich.
Poza naszym zagranicznym przyjacielem, do rozgrywek przystąpiły drużyny z: Tułowic, Ozimka oraz Niemodlina.
Od początku poziom sportowy turnieju stał na wysokim poziomie, wszyscy walczyli jak równy z równy i zostawiali całe swoje zdrowie na boisku. Podczas zawodów towarzyszyła wszystkim dobra zabawa i wyczuwalny był wszechobecny duch fair play.
Ostatecznie klasyfikacja końcowa wyklarowała się następująco:
1. Niemodlin
2. Pomologia Prószków 2001
3. Pomologia Prószków 2000
4. Tułowice
5. Ozimek
6. Wygoda
Organizatorzy turnieju pragną serdecznie podziękować wszystkim gościom, kibicom oraz pracownikom szkoły za pomoc przy organizacji turnieju.
Pragniemy również serdecznie podziękować przedstawicielom Powiatu Opolskiego, którzy wykazali się duża inicjatywą, jeśli chodzi o wparcie i patronat nad turniejem.