PLUKS – podsumowanie sezonu 2017/2018


Rozgrywki 2017/2018 dobiegły końca, więc czas na podsumowanie ostatnich miesięcy w wykonaniu zespołów PLUKS Pomologii Prószków. Trenerzy każdej z drużyn ocenili zakończony sezon – nie tylko z perspektywy wyników, ale i rozwoju zawodników oraz podnoszenia poziomu naszego klubu.

Zaczynając od kategorii U15, a mianowicie naszych trampkarzy za największy sukces uważamy przede wszystkim rozwój zawodników w obszarze: technicznym, taktycznym, motorycznym oraz mentalnym. Nasi uczniowie w tej kategorii grali na bardzo dobrym poziomie i widoczny był ciągły progres dzięki czemu nie martwimy się o to, czy poradzą sobie na kolejnym etapie szkolenia. W rozgrywkach Opolskiej Ligi Trampkarzy zajęli oni 3 miejsce, co w pełni odzwierciedla formę i poziom jaki prezentowali uczniowie naszego gimnazjum.

Juniorzy młodsi reprezentujący nasz klub w OLJM również mogą zaliczyć miniony sezon do bardzo udanych. Wygrywali oni mecz za meczem, tracąc punkty jedynie z OKS Odrą Opole i Chemikiem Kędzierzyn Koźle. Młodzi Prószkowianie grali bardzo dobrze i powtarzalnie. Trzeba jednak pamiętać, że wciąż mają po 16-17 lat i jeszcze sporo szkolenia przed nimi. Sami też muszą myśleć o tym, jaka jest dla nich odpowiednia droga. Muszą zacząć skupiać się na profesjonalizacji swojego stylu życia. Cały czas nad tym pracujemy, ale to ich nastawienie będzie najważniejsze i nie chodzi tu tylko o piłkę, ale przede wszystkim o szkołę i sprawy pozasportowe. Aby osiągnąć sukces, muszą na wielu płaszczyznach prezentować się na wysokim poziomie. Ostatecznie drużyna Marcina Śmieszkowicza w roku 2018 uplasowała się na 2 miejscu w województwie na koniec sezonu, walcząc i zostawiając po sobie zawsze dobre wrażenie. Warto tutaj wspomnieć o  wygraniu rundy jesiennej i udziale w ekscytującym barażu, w którym to jednak Stadion Śląski Chorzów okazał się drużyną lepszą.

Drugi zespół juniorów młodszych prowadzony przez Łukasza Procyszyna zajął 3 miejsce w 1 lidze juniorów młodszych co jest dużym sukcesem patrząc, iż powstał on po to aby chłopcy mogli się rozwijać, uczyć się wielu elementów i wskakiwać na coraz to wyższy poziom doskonaląc nabyte wcześniej umiejętności podczas rywalizacji sportowej.

Na deser została nam drużyna juniorów starszych, która po zaciętych bojach wygrała Opolską Ligę Juniorów i została mistrzem Województwa Opolskiego w sezonie 2017/2018!! Trener Adam Berbelicki wraz ze swoimi zawodnikami stawał na głowie by ich forma sportowa oraz mentalna były na jak najwyższym poziomie. Pomimo, iż najgroźniejszy rywal, a mianowicie Odra Opole grała w rozgrywkach o szczebel wyższych, przyszło nam konkurować ze świetnymi drużynami m.in. z Brzegu, Kluczborka czy też Kędzierzyna Koźle. Tym razem to my okazaliśmy się górą i możemy świętować zdobycie tego jakże cennego dla klubu trofeum. Patrząc na przyszły sezon w tej kategorii mamy duży potencjał mając silną i wyrównaną kadrę. Miejmy nadzieję, że powtórzymy sposób grania i będziemy walczyć o jak najwyższe lokaty. Minusem tego sezonu była spora liczba urazów wśród naszych najstarszych zawodników. Poważnych kontuzji doznawali m.in.: Waloszek, Majnuś, Antkowiak, Cieśliński, Kramczyński czy też Skaczyło. W szkole mamy jednak bardzo wielu wartościowych graczy co pozwoliło nam osiągnąć końcowy sukces. „Jednostki biorą udział w grze. Zespoły pokonują przeciwności”.

Podsumowując całe rozgrywki wszystkie nasze drużyny uplasowały się na podium, a każdy z uczniów Zespołu Szkół zrobił krok w przód stając się bardziej wartościowym zawodnikiem. Cały sztab szkoleniowy jest dumny. Nie zapominamy jednak o pracy jaką trzeba włożyć w to aby cegiełka po cegiełce budować coś dużego i wychować pełnowartościowego człowieka i piłkarza, na czym dalej mamy zamiar się koncentrować.